Haber Detayı
11 Nisan 2020 - Cumartesi 12:02 Bu haber 1203 kez okundu
 
Futbol hakemi İlyas Ayan vefat etti
Duayen futbol hakemi İlyan Ayan uzun süredir tedavi gördüğü Ç.Ü Balcalı Hastanesi'nde vefat etti.
FUTBOL Haberi


İlyas AYAN Kimdir ?

01 Kasım 1939 Adana doğumludur. 1980´li yıllarda uluslararası futbol hakemi olarak (FİFA) yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce derby maç yönetmesiyle tanınmıştır. Hakemlik yaptığı dönemlerde dürüst yönetimi, nezaketi, kıyafeti, bilgisi, donanımı, doğru kararlarıyla hem Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu´nun hem de profesyonel kulüplerin en güvendiği, saygı duyduğu ve itibar gösterdiği isimlerin başında geliyordu.

Uzun yıllar öğretmenlik yapan daha sonra da Bakanlık Müfettişi olarak görev yapan İlyas AYAN, faal hakemliğinin ardından uzun yıllar Futbol Federasyonu Adana Bölge Müdürlüğü, Merkez Hakem Kurulu Üyeliği, 7.Bölge Sorumluluğu, Hakem Atama Komisyonu Başkanlığı ve gözlemcilik yaparak, Güney ve Güneydoğu´dan yüzlerce futbol hakeminin klasmana yükselerek liglerde düdük çalmasında önemli rol oynadı.

Diyabet rahatsızlığının yanı sıra yüksek tansiyon ve beyninde pıhtı atması nedeniyle uzun süre Yüreğir Başkent Hastanesi´nde tedavi gören İlyas Ayan, Adana’da özel bir yaşlı dinlenme evinde yaşamını devam ettirmekteydi..

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Futbol, hakemi, İlyas, Ayan, vefat, etti,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı