Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 08:14 Bu haber 15 kez okundu
 
Uğur Kızıl ,' Cumhuriyet ilelebet var olacaktır!'
Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
DİĞER SPORLAR Haberi


Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, Cumhuriyetin ilanının 97’inci yıl dönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Kızıl, mesajında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıl dönümünü milletçe kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşadıklarını belirtti.

Büyük milletimizin her bir ferdinin büyük fedakârlıkları sonucu kazanılan Kurtuluş Savaşının, Türk milletine kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejimini armağan ettiğini belirten Kızıl, “Her yanı işgal altındayken adeta yoktan var edilen modern Türkiye Cumhuriyetini daha aydınlık yarınlara taşımak, toplumun her kesiminin görevi olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“Cumhuriyetimiz ilelebet yaşayacaktır” ifadelerine de yer veren Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, mesajının devamında, "Bu yıl kuruluşunun 97’inci yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Cumhuriyet Bayramı, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem taşımaktadır. Cumhuriyet, bizlerin en büyük sevdası, ülke topraklarımız içerisinde yaşayan herkesin gelecekteki en büyük güvencesidir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun" denildi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Uğur, Kızıl, ,', Cumhuriyet, ilelebet, var, olacaktır!',
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı