Haber Detayı
28 Eylül 2019 - Cumartesi 08:45 Bu haber 256 kez okundu
 
'Vali Demirtaş’a rağmen yerel basına ayrımcılık'
Vali Mahmut Demirtaş’ın Yerel Medya Güç Birliği Platformu'na destek sözü vermesine karşılık yine AYRIMCILIK yapıldı..
MAGAZİN Haberi


Yerel Medya Güç Birliği Platformu Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, “3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali” ile ilgili organizasyon yetkililerinin haber bülteni gönderip yayın talebinde bulunduğunu, ancak ilan desteği söz konusu olduğunda ayrımcılık yapıldığı kaydedildi.

Vali Mahmut Demirtaş başkanlığındaki “3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali” Koordinasyon Kurulu’nun tanıtım ilanlarını günlük gazetelere vererek, diğer gazeteler ile internet medyasını YOK saymaları tepki gördü.

Bünyesinde 44 gazete ile 22 internet haber portalı bulunan Yerel Medya Güç Birliği Platformu’nun Başkanı K.Yalçın Göl, "Adana’da yapılan ve kentimize katkı yapması beklenen bir organizasyonda ayrımcılık yapılması düşündürücüdür. Yerel medyayı hiçe sayan festival yetkililerini kınıyoruz. Platform yönetimi olarak karar aldık. 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali ile ilgili basın kuruluşları arasında ayrımcılık yapan, her türlü reklam harcamasını gerçekleştirdikleri halde, yerel medyayı yok sayan 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali ile ilgili bültenler yayınlanmayacaktır. Kamuoyunun gözü, kulağı ve sesi olan yerel medya kuruluşlarını kullanmak hiç kimsenin haddi değildir. Platform üyelerimizin hakları teslim edilinceye kadar 3. Uluslararası Adana Lezzet Festivali bültenleri ile haberlerine yer verilmeyecektir. Adana için her konuda her zaman duyarlı olan Adana Valisinin bu konuda da gerekli duyarlılığı göstereceğine inancımız tamdır" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vali Mahmut Demirtaş,Yerel Medya Güç Birliği Platformu, AYRIMCILIK,3. Ulusla
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı