Başkan Uludağ, “Gazeteler arasında ayrımcılık söz konusu olamaz!”
Başkan Av. Bilal Uludağ, yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmanın son derece yanlış ve tehlikeli olduğunu belirtti.
188 defa okunmuş - 21 Ağustos 2019 - Çarşamba 08:25

Haftalık, 15 günlük ve aylık gazeteler olarak ortak hareket etme amacıyla kurulan Yerel Medya Güç Birliği Platformu,  Sarıçam Belediye Başkanı Av. Bilal Uludağ’ı ziyaret ettiler. Ziyarette yerel basının içinde bulunduğu durum hakkında bilgiler veren heyet, Başkan Uludağ' dan destek istedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Uludağ, Başkan Kamil Yalçın Göl’den kurdukları oluşum hakkında bilgiler aldıktan sonra görüşlerini belirtti.  Ziyaret esnasında Platform Başkanı ve yöneticisi Hasan Hüseyin Türk ile yerel basının sorunları konusunda sohbet ettiler.

40 gazete ve 24 web haber portalı adına Başkan K. Yalçın Göl ziyarette yaptığı konuşmada, platform adına hazırladıkları "ilan ve abonelik" açıklaması hakkında bilgi vererek, Adana ve ilçelerinde yayıncılık faaliyetinde aktif olan haftalık, 15 günlük ile aylık gazetelerin son zamanlarda göz ardı edildiğini ve yok sayıldıklarını belirtti. Basın İlan Kurumunun düzenli yayınlar ve Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin basın protokol listelerinde yer alan gazeteler ile internet haber portallarının bu ötekileştirmenin karşısında olduğunu belirten Göl, ilan ve abonelik konusunda ayrımcılık istemediklerini dile getirdi.

GAZETE AYRIMI YAPMAK YANLIŞ

Halkın gözü ve kulağı olan gazetelerin toplumu her konuda bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevlerinin çok büyük önem arz ettiğini belirten Sarıçam Belediye Başkanı Av. Bilal Uludağ, “Belediye olarak gazeteler arasında ayırım yapmaksızın destek vermeye devam edeceğiz. Yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmak son derece yanlış ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Bir gazetede emek ve çalışma varsa o gazetenin günlük ya da haftalık veya aylık olması hiç önemli değildir. Emeğe mutlaka saygı duymalı ve destek verilmelidir. Bu bağlamda bizler her zaman yanınızdayız ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ve yönetici Hasan Hüseyin Türk, Sarıçam Belediye Başkanı Av. Bilal Uludağ’ın  ilgi ve desteğine teşekkür etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...