Adana’da Kaburga Cahit Usta’da Yenir
Sürekli “Çok lüks değiliz, ama çok lezzetliyiz.” Sloganıyla yıllardır ününü Adana dışına taşıyan Kaburgacı Cahit Usta yurtdışında da haklı bir üne sahip.
253 defa okunmuş - 21 Ağustos 2019 - Çarşamba 20:36

 

Menü zengin; Kaburga etinden yapılma Adana kebap, Cahit Usta’nın özel ürünü Hipnoz, Kazbaşı, Kuzu Ciğer, Uykuluk…

Kaburgacı Cahit Usta, Kurtuluş Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda Zübeyde Hanım Anaokulu yanında 2 katlı, kendine özgü tasarımı ile fark yaratıyor. Çok ferah bir salonu ve sakinlik ile kaliteyi rahatlıkla yaşayacağınız Kaburgacı Cahit Usta, misafir memnuniyetini üst seviyede tutan alışkın olduğunuz standartları alt üst edecek bir mekân.

MEKANA ÖZEL LEZZET “HİPNOZ”

Mekanda Adana kebabı yani kıyma özel bir tada sahip. Bunun nedeni de kaburga etinden çekilmesi ve kesinlikle kuyruk yağı kullanılmaması. Tadına bakanlar hak vermeden edemiyorlar. Tahtada yer alan ikinci lezzet olan kuşbaşı ise iyi terbiye edilmiş ve lezzetli. Ama asıl lezzet tercihi Cahit'in medarı iftiharı "Hipnoz" oluyor. Hipnoz tam bir başyapıt ve etin ancak bu kadar lezzetli olabileceğini düşündürtüyor. "Etin en güzel yeri kemiğe yakın olan tarafı yani kaburgadır" derler. Cahit bu kaburgayı kemiğinden sıyırarak dolama şeklinde şişe diziyor ve özel bir sosla marine ettikten sonra mangalda pişiriyor. Özel bir lezzet ve bir o kadar özgün...

Lezzet konusunda taviz vermediklerinin altını çizen Cahit Usta, “Taze ve günlük ürünlerin kullanılması et ürünlerinin lezzetini arttırıyor. Yıllardır aynı mekânımızda görev yapan deneyimli personelimiz bizim en büyük avantajımız. Şartlar ne olursa olsun hiçbir zaman lezzetlerimizden ödün vermedik. Yeni salonumuz ve yeni konseptimiz ile birlikte yine her zaman müşterilerimize en farklıyı ve en lezzetliyi sunacağız” diyor.

İş, sanat, politika, spor ve medya dünyasının önemli isimlerinin mekânı olarak bilinmen Adana’nın ünlü mekânı Kaburga Cahit Usta konuklara kendi elleriyle hazırladığı meşhur “Hipnoz “ ile şalgam suyunu ikram etmesiyle ün yaptı.

Özellikle Türk Futbolunun ve Adana Demirspor’un efsane ismi Kasap Burhan ile ünlü spor yazarı K. Yalçın Göl vazgeçilmez adresleri olan ünlü mekânda gördükleri büyük ilgi karşısında şaşkına döndüklerini, yedikleri nefis kebap ile içtikleri şalgam suyunun tadına hayran kaldıklarını her fırsatta belirtiyorlar.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...