“Gazeteler arasında ayrımcılık yapılmamalı”
Bülent Yamaç, yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmanın son derece yanlış ve tehlikeli olduğunu belirtti.
115 defa okunmuş - 27 Ağustos 2019 - Salı 08:30

Haftalık, 15 günlük ve aylık gazeteler olarak ortak hareket etme amacıyla kurulan Yerel Medya Güç Birliği Platformu,  ELKA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yamaç’ı ziyaret ettiler. Ziyarette yerel basının içinde bulunduğu durum hakkında bilgiler veren heyet, Başkan Yamaç’ tan destek istedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Başkan Yamaç, Başkan Kamil Yalçın Göl’den kurdukları oluşum hakkında bilgiler aldıktan sonra görüşlerini belirtti.  Ziyaret esnasında Hasan Hüseyin Türk, Halise Tekbaş, Cengiz Durak ve Dursun Dağtekin ile yerel basının sorunları konusunda sohbet ettiler.

40 gazete ve 24 web haber portalı adına Başkan K. Yalçın Göl ziyarette yaptığı konuşmada, platform adına hazırladıkları "ilan ve abonelik" açıklaması hakkında bilgi vererek, Adana ve ilçelerinde yayıncılık faaliyetinde aktif olan haftalık, 15 günlük ile aylık gazetelerin son zamanlarda göz ardı edildiğini ve yok sayıldıklarını belirtti. Basın İlan Kurumunun düzenli yayınlar ve Çukurova Gazeteciler Cemiyetinin basın protokol listelerinde yer alan gazeteler ile internet haber portallarının bu ötekileştirmenin karşısında olduğunu belirten Göl, ilan ve abonelik konusunda ayrımcılık istemediklerini dile getirdi.

GAZETE AYRIMI YAPMAK YANLIŞ

Halkın gözü ve kulağı olan gazetelerin toplumu her konuda bilgilendirme, aydınlatma ve kamuoyu oluşturma gibi görevlerinin çok büyük önem arz ettiğini belirten ELKA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yamaç, “Yıllardır kurum olarak gazeteler arasında ayırım yapmaksızın destek vermeye devam ediyoruz. Yerel gazeteleri günlük ya da aylık diye ayrıştırmak son derece yanlış ve tehlikeli bir yaklaşımdır. Bir gazetede emek ve çalışma varsa o gazetenin günlük ya da haftalık veya aylık olması hiç önemli değildir. Emeğe mutlaka saygı duymalı ve destek verilmelidir. Bu bağlamda bizler her zaman yanınızdayız ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Yerel Medya Güç Birliği Platformu Başkanı Kamil Yalçın Göl ile yöneticileri, ELKA Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Yamaç’ın ilgi ve desteğine teşekkür etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...