4. Özgecan Aslan Kadın Basketbol Turnuvası Adana'da
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından kadına şiddete farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen ’4. Özgecan Aslan Kadın Basketbol Turnuvası’ 4-5-6 Ekim tarihlerinde Adana Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenecek.
95 defa okunmuş - 03 Ekim 2019 - Perşembe 12:04

 

Turnuvanın kahvaltılı bilgilendirme toplantısı Spor Yazarları Derneği’nde düzenlendi. Açılışta konuşan Basketbol İl Temsilcisi Abdullah Kutlu, “Bu yıl itibariyle dördüncüsü olacak. Bu turnuvaya 4 tane takım katılacak. Bunlar Adana Basketbol Gençlik Spor Kulübü, Çukurova Basketbol, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Elazığ İl Özel İdaresi. Organizasyon cuma günü saat 16.00’da Adana Basketbol ile Çukurova Basketbol müsabakasıyla başlayacak. Turnuva Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın eşinin hava atışıyla start alacak” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik Spor ve Basın Yayın Daire Başkanı İsmail Güneş ise, “Bu çok anlamlı bir turnuva. Spor gibi, kültür gibi alanlar toplumu bir arada tutar. Türkiye’de kadın şiddetine karşı durduğumuzu spor yoluyla göstermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ASGD  DAVET EDİLMEDİ
Adana Büyükşehir Beldiyesi'nin basın bülteni ile davet ettiği spor ile ilgili basın toplantısına
Merkezi Bursa'da bulunan Anadolu Gazeteciler derneği (ASGD) Adana Şubesi Başkanı Mustafa Boz'un davet edilmeyişi tepki gördü.. 
Toplantıya, Adana Basketbol Gençlik Spor Kulübü Başkanı Mehmet Işıkay, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir ile TSYD Adana Şube Başkanı Kurtul Çakın’ın yanı sıra gazeteciler katıldı.
Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...