Yazı Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 16:53 Bu yazı 55 kez okundu
 
Adana basketbolunda altyapı eksikliği
ORHAN CALBA
 
 

Adana’mızın liglerde oynayan sadece ABK isimli kadın basketbol takımı var ve bu takımı Büyükşehir Belediyesi ciddi anlamda destekliyor. Bu kulübe ASKİ Spor Salonunu da ücretsiz olarak tahsis etmiş. Buraya kadar çok normal, ancak bir şahsa ait bu kulüp bu salonu kullanarak bir spor okulu açmış. Bu okul ücretli, belediyeye ait salonda açılan okulun ücretsiz olması gerekmez mi?

Ayrıca U14 ve U18 maçları altyapısı olmadığı için Mersin’de oynandı. Altyapısı olmayan bir kulüp neden paralı spor okulu açar, anlamakta zorluk çekiyorum!

Belediyenin bu konuya acilen el atması gerekir…

Altyapıdan söz etmişken bir de Seyhan Belediyesinin yanlışını söyleyeyim:

Spor Müdürü Nesrin Olgun'un sporculuğuna ve de şahsiyetine kesinlikle bir şey diyemem ancak kurmuş oldukları derme çatma basketbol takımının Adana basketboluna kesinlikle bir katkısı olamaz. Önce altyapısını kurup, bir iki yıl çalıştırıp öyle bir takım kurulmalı. Sadece takım kurup oradan buradan oyuncu bulup oynatmakla başarılı olunmaz. Zamanında Adanaspor Tevriz Dura ile bunu denedi, senelerce harcanan onca emek ve para boşa gitti.

Tekrar ediyorum ve hep edeceğim ALTYAPI çok önemli. Altyapısı olmayan ve buradan oyuncu yetiştiremeyen kulüpler başarıyı yakalayamazlar. Bu konuda çok deneyimli basketbol antrenörlerimiz ve de eski basketçilerimiz var.

Bunlardan yararlanmamız lazım..

 
Etiketler: Adana, basketbolunda, altyapı, eksikliği,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı