Yazı Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 21:43 Bu yazı 17 kez okundu
 
Basketbol ligleri başlıyor
ORHAN CALBA
 
 

Basiretsiz federasyon başkanları siyasetin elinde oyuncak oldukları için sporun dallarına bulaşan virüsün vebalini boyunlarında taşıyacaklardır.

Basketbol liglerinde yakında başlayacak olan maçlarda inşallah oyuncu, teknik heyet ve tüm görevliler sağlıklı bir şekilde maçlarını tamamlarlar.

Yine yabancı oyuncuların çoğunlukta olduğu liglerde yerli ve genç yetenekli oyuncularımız benchte oturup, ne zaman oyuna gireceği zamanı bekleyeceklerdir.

Pandemi döneminde uzun bir tatil yapan TBF Başkanı ve ekibi altyapı ve yerli oyuncuların sorunlarına çareler arayacağını, liglerde hangi takım oynayacak derdine düştüler. Gerçi bu konuyu da yüzlerine gözlerine bulaştırdılar ya..

Bu yıl TB2L’de oynayacak olan Seyhan Belediyespor basketbol takımı teknik heyet, sporcu gibi seçimlerde çok dikkatli olmalıdır. Bu seçimlerinde mümkün olduğunca tercihlerini Adanalı olanlardan yana kullanmalıdır.

Bu konuda eski yıllarda Adana Demirspor, Güney Sanayi, Çukobirlik gibi takımlarda oyuncu, teknik heyette görev yapmış olanlarla bir araya gelip, görüşleri alınmalıdır. Bunu da basketbol il temsilcisi organize etmelidir.

Adana dışından transfer yapılarak bir takım oluşturulursa hem boşa harcama yapılmış hem de başarı elde edilmemiş olur. Örnek olarak Adanaspor’un 2.Lig’de oynadığı zamanları gösterebiliriz.

 
Etiketler: Basketbol, ligleri, başlıyor,
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Haber Yazılımı